Bilgi Merkezi

Veritabanı oluşturmak (MySQL)

1- Veritabanı yaratmak için ilk önce hosting kontrol panelinize girmeniz gerekiyor. www.alanadiniz.com:2222/ adresinden kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi MySql Yönetimi linkine tıklamanız gerekiyor.

2- Bir sonraki ekran varsa eğer veritabanlarınızın gösterildiği bölümdür. Bu sayfadan veritabanı oluşturabilir yedeğini bilgisayarınıza indirebilir veya daha önceden aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz. Biz konumuz olan Veritabanı oluşturmak için gerekli bölümü anlatacağız.

3- Aşağıdaki resimde göndüğünüz üzere Yeni Veritabanı Yarat linkine tıklıyoruz.

4- Bir sonraki sayfamızda veritabanı bilgilerini gireceğiz. Aşağıdaki resimde nasıl yapacağımızın bir örneği mevcuttur.
Veritabanı Adı: Buraya vertiabanınıza vermek istediğiniz adı yazabilirsiniz (uzun bir ad vermemeye özen gösterin hata alabilirsiniz)
Veritabanı Kullanıcı Adı: Veritabanınızın bir kullanıcısı olucaktır. Bunun adını buradan gireceksiniz. (veritabanınızın adından farklı olabilir)
Kullanıcı Şifresi: Veritabanı kullanıcınızın şifresini buradan belirleyebilirsiniz.
Daha sonra Oluştur butonuna tıklayarak veritabanınızı oluşturun.

5- Bir sonraki sayfamız sonuç sayfasıdır. Hatalı veya Başarılı olduğumuzun sonucunu burda alıyoruz. Eğer başarılı olduysan Veritabanınızın bilgilerini bu sayfada görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde bir örneğini bulabilirsiniz.
Sırasıyda
Veritabanı Adınız
Host (localhost sabittir)
Veritabanı Kullanıcı Adınız (veritabanınızın adından farklı olabilir)
Veritabanınızın Kullanıcı Şifresi

Başarılı şekilde veritabanınızı yarattınız tebrik ederim.